Seminář "Veřejné zakázky: Efektivní šetrné budovy a kvalitní vnitřní prostředí"

Česká rada pro šetrné budovy s podporou Jihočeského kraje pořádá sérii seminářů, kde se účastníci seznámí s novinkami v oblasti veřejných zakázek na šetrné, zdravé a energeticky efektivní budovy. Zejména u rekonstrukcí budov je potřeba dbát na zajištění kvalitního vnitřního prostředí. Problémy s nedostatečným větráním, akustikou a osvětlením trápí mnoho budov, především škol. Jak takovou rekonstrukci správně připravit, vysoutěžit a financovat? Kdo vám poradí a provede přípravou a realizací? To vše se dozvíte právě na těchto seminářích v rámci projektu Zdravá škola® (www.zdravaskola.cz).

Co se na semináři dozvíte?

• Projekt Zdravá škola® – koncepční a komplexní řešení veřejné zakázky na rekonstrukci školských objektů – dostatečné větrání, kvalitní akustika a osvětlení  (zástupce České rady pro šetrné budovy)
  • Právní kontext zadávání šetrných veřejných zakázek – technické a procesní aspekty přípravy zadávací dokumentace a následného procesu přípravy a realizace projektů včetně smluvních podmínek  (Anna Francová, advokátní kancelář Frank Bold)
  • Možnosti financování šetrných projektů – dotační tituly a výhled do budoucna, garantované služby typu EPC, metoda dodávky Design & Build (& Operate), komplexní podpora neenergetických opatření jako je kvalitní větrání, akustika a osvětlení  (zástupce Asociace poskytovatelů energetických služeb)
  • Příklady z praxe – ideální inspirace ze zajímavých českých projektů nových šetrných budov nebo rekonstrukcí stávajících, a to jak z technického, tak procesního pohledu  (zástupce TZÚS)
  • Case study – kvalitní vnitřní prostředí ve škole, možnosti řešení větrání a denního osvětlení  (zástupce Velux a projekt Zdravá škola®)

Pro koho je seminář určený?

• Všichni veřejní zadavatelé – starostové, pracovníci odborů správy majetku, investic, veřejných zakázek, právních oddělení, ale také provozovatelé budov.
  • Potenciální kvalitní uchazeči o veřejné zakázky – ti, kteří se v současnosti veřejných tendrů z mnoha důvodů neúčastní.
  • Energetičtí manažeři, manažeři chytrých a zdravých měst.

Vstup na seminář je zdarma. Kapacita semináře je omezena, zaregistrujte se přes formulář ZDE co nejdříve.

23.04.2019 Bc. David Hocke