Náměstek hejtmana pro dopravu Krák: Kraj zabezpečí skálu mezi Českým Krumlovem a Větřním, aby se nezřítila na silnici. Vyjde to na 35 milionů

Bezpečnost především. To je hlavní důvod, proč se kraj rozhodl zajistit skálu podél silnice mezi Českým Krumlovem a Větřním. Stěna je totiž nestabilní a hrozí její zřícení na vozovku. Práce potrvají zhruba od poloviny března do září letošního roku a vyžádají si náklady necelých 35 milionů korun. Potvrdil to náměstek hejtmana pro dopravu Antonín Krák.

Skalní svah o délce 480 a výšce až 60 metrů posoudila Česká geologická služba, která jej zařadila do kategorie s největším možným rizikem jeho zřícení. V rámci sanace stěny budou odstraněny náletové dřeviny a nestabilní kamenné bloky. Následně bude svah zajištěn vysokopevnostní ocelovou sítí spolu s bariérami a ochrannými ploty,“ nastínil Krák.

Podle náměstka hejtmana pro dopravu se řidiči na této turisty hojně využívané trase budou muset kvůli uvedeným pracím připravit na částečné dopravní omezení. „Staveniště bude odděleno betonovými svodidly, na kterých bude instalována síť vysoká tři metry. Pro vozidla pak zůstane volný jeden jízdní pruh o šířce 3,5 metru. Kyvadlový provoz zajistí semafory, v nutných případech budou dopravu řídit odpovědní pracovníci zhotovitele stavby, tedy firmy STRIX Chomutov,“ uzavřel Krák.

03.03.2022 Bc. Hana Brožková