Den zemědělců, potravinářů a venkova okresu Tábor 2019

V sobotu 5. října 2019 se na školním statku Vyšší odborné školy a Střední zemědělské školy v Táboře, kterou zřizuje Jihočeský kraj, konal již 13. ročník Dne zemědělců, potravinářů a venkova okresu Tábor, který i přes nepřízeň počasí přivítal velké množství příznivců českého zemědělství.
Akce se zúčastnili předseda Senátu Parlamentu ČR Milan Štěch, senátor Jaroslav Větrovský, místostarostka Rady města Tábora Olga Bastlová, zástupci zemědělských organizací a další významní hosté.

Návštěvníci si mohli prohlédnout jednotlivé provozy a zemědělskou techniku využívanou v prvovýrobě i při výuce žáků školy v rámci výuky odborných předmětů, zejména praxe, chovu zvířat a veterinářství. Součástí programu byly i jezdecké závody v parkurovém skákání, kterých se zúčastnilo 45 jezdců a koní. Závody pořádal Jezdecký klub Statek Měšice. S přípravou a realizací závodů pomáhali i žáci školy studijního zaměření Chov koní. Opětovně velký úspěch měla výstava drobného zvířectva.

V nově zrekonstruované cvičné hale Školního statku zemědělské školy v Táboře byl připraven bohatý program s tvořivými dílničkami pro děti, skákacím hradem a aranžováním s možností vlastní tvorby nebo nákupu  aranží z přírodních materiálů. S velkým zájmem se setkalo již tradiční focení dětí se zvířátky. Letošní novinkou pro děti bylo hledání „jehly“ v kupce sena a skládání dřevěných puzzle.
Návštěvníci si mohli zakoupit regionální potraviny, jablka ze školního statku, poslechnout hudební program a setkat se s přáteli.
Věříme, že se den na Školním statku zemědělské školy v Táboře vydařil a přispěl k propagaci českého zemědělství, českých potravin i zemědělského školství.

text: VOŠ a SZeŠ Tábor

14.10.2019 Bc. David Hocke