Hejtmanka Stráská shrnula koncert Kdo má rád v Nových Hradech: Bavili se zpěváci i publikum. Výtěžek pomůže prachatické nemocnici

Skvělé pěvecké výkony. Tleskající i roztančené publikum. To vše podkresleno peněžním výnosem ve výši 51 250 korun pro dětské a novorozenecké oddělení prachatické nemocnice.

Takový je sumář již 9. ročníku akce Kdo má rád, která se konala v sobotu 8. června na zámku v Nových Hradech na Českobudějovicku. Uvedla to hejtmanka Ivana Stráská, která nad koncertem tradičně převzala záštitu. Sama na něm v uplynulých letech ve své současné funkci, i před tím, coby náměstkyně hejtmana, nechyběla ani jednou.

Na pódiu se tu pak představili například Martina Balogová, Světlana Nálepková, Eva Borská, Bohuš Matuš, Martin France, Martin Maxa či Jiří Štědroň. Taktovky se v roli moderátorky ujala Markéta Mayerová.

„Hlavním cílem je, aby se na této akci všichni dobře bavili. A to se nám opět povedlo. Navíc, byť na Medarda, skvěle vyšlo počasí. Děkuji všem, kteří se na přípravě koncertu podíleli i těm, kteří v rámci vstupného či jinak finančně přispěli na dobrou věc,“ uvedla hejtmanka Stráská s tím, že kraj bude projekt Kdo má rád i nadále podporovat.

Peníze použijí například na nákup vaniček nebo přebalovacích pultů

Podobné poděkování zaznělo i od hlavního strůjce tohoto projektu a zpěváka Martina France. „Když se sejde tak bezvadná parta zpěváků a k tomu se přidá výborné publikum, je to vždy radost. Navíc tu pomáháme dobré věci v podobě finančního příspěvku pro prachatickou nemocnici. Už nyní se těším za rok na 10. jubilejní ročník, kam všechny samozřejmě zvu,“ dodal France.

Za pravdu mu dali Bohuš Matuš a Světlana Nálepková. „Nebereme to jako práci. Spíše jako setkání s milými kolegy podkreslené dobrou věcí. Publikum i prostředí bylo úžasné, opravdu jsme si to užili,“ shodli se zpěváci.

Ředitel prachatické nemocnice Michal Čarvaš sdělil, že se letos pro tamní dětské a novorozenecké oddělení podařilo získat 51 250 korun. „Peníze z této příjemné akce použijeme například na nákup vaniček nebo přebalovacích pultů. Moc děkujeme,“ řekl Čarvaš.

Celou akci, jejíž součástí byl i Dětský den, pozitivně zhodnotil také starosta Nových Hradů Vladimír Hokr. „Těší mě, že jsme tento benefiční koncert mohli hostit po loňské premiéře i letos. Věřím, že se všem u nás v zámecké zahradě opět líbilo,“ uzavřel Hokr.

10.06.2019 Bc. Hana Brožková