Text na řeč
Czech Dutch English German Spanish Ukrainian Vietnamese

Hejtmanka Stráská a její náměstek Hroch poděkovali ledenickým Žralokům

Dva obrovské putovní poháry dominovaly společnému setkání hejtmanky Ivany Stráské a jejího náměstka Pavla Hrocha s ženským i mužským týmem ledenických Žraloků. Naše nejúspěšnější softbalové družstvo přijelo tyto trofeje ukázat jako potvrzení svého mimořádného sportovního úspěchu, kdy se jim podařilo získat prvenství v extralize žen hned třikrát za sebou. Zlaté bylo tentokrát i družstvo mužů, takže se ledenickým poprvé v české softballové historii podařilo získat v jednom roce obě nejvyšší trofeje v Extralize mužů i žen.  

„Dosáhnout takových úspěchů, navíc jako amatérský klub, který hraje jen pro své potěšení a nikoli pro peníze, to je vždy třeba ocenit,“ neskrývala své uznání hejtmanka Ivana Stráská a náměstek Hroch připojil přesvědčení, že vedení kraje schválí úspěšnému ledenickému klubu systémovou dotační podporu. „Již teď mohu říci, že na připravované evropské mistrovství mužů, které v Ledenicích proběhne příští rok, kraj přispěl individuální dotací více než dvě stě tisíc korun,“ uvedl náměstek Hroch.   

Mimořádný rok udělal radost i trenérovi Jaroslavu Korčákovi. „Největší úspěch pro nás je, že se nám podařilo získat oba tituly a pozvání na kraj nás velmi potěšilo. Hrajeme samozřejmě pro radost, ale je příjemné, když vaši snahu a úspěch někdo ocení,“ uvedl Jaroslav Korčák. Hráčka ženského týmu Veronika Pecková pak dodala, že doufá v pokračování úspěšné série. „Letos proběhly dvě svatby a některé hráčky už pomýšlí na založení rodiny, tak doufáme, že náš úspěšný kolektiv udržíme co nejdéle,“ uzavřela s úsměvem Pecková.