Podpora spolupráce a komunikace mezi aktéry vzdělávací politiky na území kraje

Platforma pro setkávání vedoucích pracovníků SŠ

Jedná se o periodická setkávání vedoucích pracovníků SŠ na území Jihočeského kraje. Cílem této aktivity je naplnění krajské Strategie rozvoje regionálního školství v Jihočeském kraji a zvýšit kvalitu vzdělávání v kraji. Jednání budou zaměřena na efektivní řízení a koordinaci vzdělávacího systému regionálního školství, podnítí spolupráci aktérů ve vzdělávání a dojde k zefektivnění řízení škol a školské soustavy.

Cílová skupina: vedoucí pracovníci SŠ Jihočeského kraje

Realizuje: Jihočeský kraj

Platforma pro setkávání vedoucích pracovníků ŠPZ

Jedná se o periodická setkávání vedoucích pracovníků školských poradenských zařízení (ŠPZ) v kraji, tj. Pedagogicko-psychologické poradny a Speciálně pedagogických center. Jednání platformy budou zaměřena na rozvoj spolupráce aktérů ve vzdělání, vymezení kompetencí na téma personálního zabezpečení, plnohodnotného zapojení klienta do běžného života a další.

Cílová skupina: vedoucí pracovníci ŠPZ

Realizuje: Jihočeský kraj

Platforma pro setkávání s realizátory projektu MAP v daném území

Jedná se o periodická setkávání realizátorů projektu MAP na území Jihočeského kraje. Cílem aktivity je vzájemná koordinace projektových aktivit, sdílení vzdělávacích plánů projektu IDZ JčK a projektů MAP, výměna zkušeností a informací o aktivitách pro základní školy a školská zařízení v kraji.

Cílová skupina: realizátoři MAP (ostatní aktéři v oblasti vzdělávání, pracovníci veřejné správy a subjektů zřízených veřejnou správou)